مسابقه کتابخوانی
مسابقه ملی مشاعره
سایت‌های سازمان
درباره ما

ایران اسلامی کشوری است که با فرهنگ غنی و دیرین خود در شکل‌گیری تمدن‌های جهانی دخیل بوده است؛ مایه‌ی مباهات و خرسندی است زندگی در سرزمینی که مهد نام‌آوران و فرزانگان شهیری است که با تکیه بر تقوا و خردورزی رسالت انجام کارهای بزرگی را در پیش‌روی خویش قرار داده‌اند.
بزرگ مردان و فرهیخته زنانی که نامشان در صحیفه‌ی پرنور فهرست مشاهیر علم و ادب ایران زمین می‌درخشد، مفاخری که در حوزه‌های مختلف خدمات ارزنده‌ای از خود به یادگار گذاشته‌اند و به حق شایسته‌ی زنده‌ماندن در ذهن انسان معاصر می‌باشند. برپایی آیین‌های نکوداشت مفاخر علاوه بر اینکه نشان‌دهنده‌ی قدرشناسی نسل حاضر می‌باشد شرایط معرفی الگوهای موفقیت را برای نسل جدید فراهم می‌کند و همچنین سهمی ارزنده در قوام بخشیدن به ملیت جامعه ایفا می‌کند.
اکنون به شکرانه‌ی برخورداری از نعمت وجود چنین بزرگانی و با هدف گسترش فرهنگ پاسداشت و به‌منظور نهادینه کردن این فرهنگ در محیط دانشگاهی سازمان دانشجویان جهاددانشگاهی اقدام به افتتاح دبیرخانه‌ی دانشجویی نکوداشت مفاخر ایران زمین نموده است امید است با افتتاح این دبیرخانه بتواند در جهت آگاهی بخشی دانشجویان این مرز و بوم نسبت به مدیریت اسلامی – ایرانی و اهتمام به تمدن ایرانی – اسلامی تا حد توان به معرفی، حفظ و تجلیل دانشمندان و نخبگان علمی و هنری بزرگی که داشته‌ایم و داریم بپردازد.
محل اصلی دبیرخانه دانشجویی نکوداشت مفاخر ایران زمین در سازمان دانشجویان جهاددانشگاهی است و دبیرخانه در چهار حوزه‌ی مفاخر علمی، ادبی، هنری و مذهبی تاریخ ایران فعالیت خواهد کرد.
ارج‌گذاری و تکریم نخبگان، مشاهیر ایران زمین، تقویت روحیه‌ی عزت، افتخار، خودباوری ملی قشر دانشجو، شناسایی مفاخر بومی – استانی و معرفی آنان به دانشجویان ایران، تبیین و تأکید بر مؤلفه‌های هویت اسلامی – ایرانی بر پایه‌ی میراث تاریخ تمدن، مشاهیر ایرانی – اسلامی از اهداف این دبیرخانه است.

 

 

تماس با سازمان:

آدرس: خیابان انقلاب اسلامی، خیابان فخر رازی، خیابان شهدای ژاندارمری شرقی، پلاک ۷۲، طبقه اول

تلفن: ۶۶۹۷۸۰۰۰ – ۶۶۱۷۶۸۶۰ – ۶۶۱۷۶۸۷۱
نمابر: ۶۶۹۷۷۹۹۹
آدرس وب سایت سازمان : www.isojd.ac.ir
شماره پیامک سازمان : ۳۰۰۰۴۰۵۵
پست الکترونیک:info@mafakher.net
پست الکترونیک روابط عمومی سازمان: sazman.pr@gmail.com